Az elhanyagolt és szürke városi köztereket látványosan képes megváltoztatni néhány egyszerű kézműves termék kihelyezése, ami ugyanakkor munkát, megélhetést adhat a hátrányos helyzetű embereknek. Az első közös megjelenésre az élő népművészet fórumán, a 26. alkalommal megrendezett Mesterségek Ünnepén, a Budai Várban kerül sor.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat huszonhárom éve segíti a rászorulókat. A Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézeten belül működő Esélyegyenlőségi Programiroda (EPIR) a hátrányos helyzetű csoportok élet és társadalmi helyzetének javítása érdekében végzi feladatait, támogatja az esélyegyenlőség érvényesülését szolgáló kezdeményezéseket a vidékfejlesztés terén. A két szervezet együttműködésének célja a vidéken élő, hátrányos helyzetű csoportok kézműves tevékenységének minél szélesebb körű bemutatása, népszerűsítése.
A Mesterségek Ünnepén történő megjelenéssel arra hívják fel a figyelmet, hogy az évszázados hagyományokon alapuló népművészet, kézműves tevékenység akár kiutat, megoldást is jelenthet a mélyszegénységben élők számára.
Az akció keretében a Vár krisztinavárosi oldalán felépített tájékoztatási pontnál elhelyezett és virággal feldíszített kosarak olcsó és látványos díszítő megoldásokat jelenthetnek az elhanyagolt és szürke városi köztereken, ami egyúttal munkát és ezáltal megélhetést is biztosíthatna a termékek készítői számára.
A Mesterségek Ünnepének teljes ideje alatt, 2012. augusztus 17-20. között a két szervezet közös standdal várja az érdeklődőket a Koldus-kapu közvetlen szomszédságában.