Megtették az első lépéseket a Szatmári Legendák Útján a térség lakosai és szakemberei: elkészítették a 31 magyarországi és 13 romániai települést magába foglaló útvonal turisztikai értékleltárát. „Az elmúlt napokban 18 helyszínen tartottunk tájékoztató fórumot a lakosság számára, majd a turisztikai szervezetek képviselőivel egyeztettünk a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében megvalósuló, az említett tematikus utat bemutató marketing-csomag összetételéről. A marketing anyagok között a térségben hiánypótló útikönyv, útifilm, hangoskönyv, turisztikai információs táblák, turisztikai honlap, prospektus, brosúra, turisztikai térkép szerepel, amelyek tartalmának összeállításánál fontos szempont, hogy az érintett települések lakói, valamint a turisztikai szakemberek is hozzátegyék a javaslataikat” – fogalmazott a pályázati támogatást elnyert Szatmár Leader Közhasznú Egyesület képviseletében Varga Valentin, projektkoordinátor.
Mint mondta, az összejövetelek célja az érintettek informálása mellett az útvonal mentén lévő természeti, építészeti, kulturális, gasztronómiai értékek közös meghatározása. „Nem titkolt szándékunk, hogy a Szatmári Legendák Útján haladóval az adott települések misztikus történetein túl megismertessük az ott fellelhető összes értéket, igénybe vehető szolgáltatást, s kedvet csináljunk például a lekvárkavaráshoz, a kenuzáshoz, a lovagláshoz” – egészítette ki az elhangzottakat Koncz Nóra, a projekt turisztikai és marketing menedzsere.
Jelenleg az adatok rendszerezése és feldolgozása folyik, s a több nyelven (magyar, román, angol, német, orosz) készülő, a látás-, valamint hallássérültek számára is használható kiadványok a tervek szerint november elején már kézbe vehetők.
Forrás: Szatmár Leader Egyesület, Szabolcs Online