Kétszázhatvanmillió forintos támogatási összeget hagyott jóvá a térségi vidékfejlesztési keretből a Felső-Tisza Völgye Vidékfejlesztési Egyesület Döntőbizottsága 2011. április 18-ai ülésén. A térség pályázói három jogcímre nyújthattak be fejlesztési elképzeléseket: mikrovállalkozások létrehozására és fejlesztésére, falumegújításra és fejlesztésre, valamint vidéki örökség megőrzésére.
A keretből harmincnégymilliót kapott három mikrovállalkozás, hogy fejlesztési elképzeléseiket elkezdhessék, és így munkahelyeket teremtsenek, valamint tartsanak meg a térségben. Száztizennégymillió forintnyi forráshoz jut majd kilenc pályázó, amelyek között önkormányzatok, egyházak és közhasznú alapítványok is szerepelnek. Ezek a fejlesztési forrásaikat falumegújításra és annak fejlesztésére költhetik, így több településen is közösségi terek, parkok jöhetnek létre vagy szépülhetnek meg, új játszóterek épülhetnek, parókiák újulhatnak meg. A döntés értelmében nyolc pályázó – főleg egyházak – száztizenkétmillió forint támogatási forrást használhat fel arra, hogy a vidéki örökség megőrzése jogcím keretén belül templomokat-, annak kertjeit, pihenőparkokat, közösségi házakat újítsanak fel, alakítsanak ki.
A kiosztott vidékfejlesztési források még nem merültek ki a térségben, így várhatóan a közeljövőben ismételten megnyílhatnak a pályázati lehetőségek.
Segítő hálózat „épül” a beregi kistérségben
A Beregi Többcélú Kistérségi Önkormányzati Társulás TÁMOP-os pályázaton több mint 575 millió forint uniós és állami támogatást nyert úgynevezett Segítő Hálózat kialakítására. A projektgazda a kistérségben eddig nem létező komplex, a helyi szükségletekre válaszoló segítő szolgáltatás kialakítását és működtetését kívánja megvalósítani. A szervezet a kistérség mélyszegénységben élő, és szociális hátrányokkal küzdő családjait célozzák meg felkészítési programokkal, valamint a családsegítés speciális eszközeivel.
Forrás: Felső-Tisza Völgye Vidékfejlesztési Egyesület