Hamarosan a nagyközönség is látogathatja az új közösségi teret Hévízen. A valamivel több, mint egymilliárd forintos belvárosi rekonstrukció keretében megújult Rózsakert Komplexumban egyebek mellett a városi művelődési intézmény, a helyi turisztikai iroda és egy étterem is helyet kap.
Az épület átvételével immár hivatalosan is lezárult az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) által támogatott, „A gazdaság élénkítése, a közösségi-kulturális funkciók és a városi környezet minőségi fejlesztése Hévíz városközpontjában” című projekt. A pályázati támogatásnak köszönhetően – a tradicionális Rózsakert épület rehabilitációjával együtt – megújult a belváros. A költségek közel 58 százalékára nyert fedezetet a város.
Papp Gábor polgármester elmondta, a több mint egymilliárd forintos beruházás költségeinek nagyobbik felét, Európai uniós támogatással, a Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében elnyert forrásból finanszírozták. Ehhez mintegy 470 millió forint saját erőt biztosított az önkormányzat. A munkák során a városközpontban korszerűsítették a belterületi csapadékvíz elvezető rendszert, illetve esztétikus térburkolat került az aszfalt helyére. Emellett utcabútorok és kandeláberek teszik hangulatosabbá a belvárost.
A megújult Rózsakert Komplexumban osztható rendezvényteret, valamint információs helyiséget alakítottak ki, illetve könyvtár és kiállító terem is költözött az épületbe. Itt lel új otthonra a városi Tourinform Iroda, valamint egy olyan kutat is felállítottak, amelyből a hévízi gyógyforrás vizét térítésmentesen kóstolhatják meg a betérők. Az épület tetején elhelyezett antenna nem csak a házon belül, de annak mintegy kétszáz méteres körzetében is ingyenes internetezést tesz lehetővé. Kialakítottak továbbá egy számítógépekkel felszerelt információs szobát is. A létesítmény átépítésekor fontos szempont volt az energiatakarékosság is: a fűtést és a melegvíz ellátást napelemek segítik olcsóbbá tenni.
A megújult Rózsakert épület egyik különlegessége és impozáns eleme a gyógyvízkút (Fotó: Horányi Árpád/Zalai Hírlap)
A fürdőváros polgármestere jelezte: a támogatási szerződés értelmében 14 állandó alkalmazottat foglalkoztat majd az étterem és a kulturális központ. A közösségi tereket már néhány hét múlva megnyitják a nagyközönség előtt, a vendéglátóhely az üzemeltetésére kiírt pályázat eredményétől függően fogadhatja az első vendégeit. „Az étterem kihasználhatóságát egyébként nyáron kerthelység is növeli” – tette hozzá Papp Gábor polgármester.
Forrás: Zala Termálvölgye Egyesület, Online Balaton, MTI