A Petőfi Sándor Általános Iskola és Napközi Otthonos Óvoda közös fejlesztéséhez közel kétszáz milliós támogatást nyertek, s több mint 22 milliós önkormányzati önerőt társítottak. A rekonstrukció során beépítették a tetőteret (ott két új tantermet, egy klubhelyiséget, fejlesztő szobát, zsibongót és vizesblokkot alakítottak ki), míg a kétcsoportos óvoda a földszinten kapott helyet.
A projekt az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) Nyugat-dunántúli Operatív Programja keretében valósult meg.
(Képünkön az ünnepélyes szalagátvágás. Fotó: Szakony Attila/Zalai Hírlap)
A zalaszentbalázsi önkormányzat, mint az iskola és óvoda fenntartója, kívül-belül megújult intézményt avatott fel. A fejlesztés eredményeként a faluban adottá váltak a 21. századi oktatás feltételei, amelyek kedvezően befolyásolhatják a gyerekek továbbtanulási esélyeit. Az épület felújításával, bővítésével, az óvoda beköltöztetésével, teljes körű akadálymentesítéssel évtizedes álom valósult meg, amelyért korábban is nagyon sokan, nagyon sokat tettek. „Korszerű épülettel gyarapodott a községünk, ahol európai szintű feltételek mellett tanulhatnak a gyermekeink” – fogalmazott Uzonyi Dezső polgármester, aki beszámolt a megvalósult fejlesztéshez vezető útról is.
Kiemelte, az önkormányzat a település korábbi polgármestere, Molnár Mihály vezetésével, 2008-ban nyújtotta be pályázatát az ÚMFT keretében meghirdetett iskola-felújítási programra.
(Fotó: Szakony Attila/Zalai Hírlap)
A pályázat célja Szentbalázs és mikrotérsége hosszú távú komplex közoktatási fejlesztése, az iskolaépület energia-hatékonyságának javítása, teljes körű akadálymentesítése, modern tanulási környezet kialakítása, az óvoda és iskola egy épületegyüttesbe integrálása, és az oktató-nevelő munkát segítő eszközök beszerzése volt.
Forrás: Innovatív Dél-Zala Vidékfejlesztési Egyesület, zalaihirlap.hu