A rendezvény célja a működés megkezdéséhez szükséges legfontosabb ismeretek, hasznos információk átadása volt.
Dr. Mikula Lajos VKSZI főigazgató köszöntőjében kiemelte az IKSZT intézkedés fontos szerepét az ÚMVP-ben, dr. Eperjesi Tamás vidékfejlesztési igazgató pedig felhívta a jelenlévők figyelmét a tapasztalatcsere, az ügyfelekkel történő közös gondolkodás fontosságára, mely révén biztosítható a program sikeressége.
Az IKSZT címpályázat teljes lebonyolítását végző Kiemelt Projektek Osztályának vezetője, Erdős Balázs prezentációjában ismertette az eddigi eredményeket, a program aktualitásait.
Ezután Budinszki István programkoordinátor az IKSZT címbirtokos szervezetek működtetési kötelezettségeit foglalta össze. Bemutatta az egyelőre még tesztüzemben működő elektronikus beszámoló- és monitoring felületet. A beszámoló felület kialakításának célja, hogy segítségével a címbirtokosok megbízható, valós képet tudjanak nyújtani az IKSZT-ben megvalósuló tevékenységekről, kötelezettségeik teljesítéséről.
Az egyszerűen kezelhető elektronikus felületre támaszkodva a címbirtokosok munkájuk tervezésében, illetve adminisztrációs kötelezettségeik teljesítésében is segítséget kapnak.
Az IKSZT kialakításának második lépcsőjét jelentő támogatási kérelmek, így a pénzügyi elszámolás kezelését végző Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal eljárásával kapcsolatos változásokat a Vidékfejlesztési Minisztérium képviseletében dr. Mezőszentgyörgyi Dávid titkárságvezető ismertette. Az MVH eljárását szabályozó rendelet változásainak középpontjában az ügyfélcentrikusság kialakítása áll, amelynek megfelelően többek között az ügyintézési határidők szabályozásával, illetve egyéb formuláris könnyítésekkel próbálják a kifizetések és a kérelmek kezelésével járó hosszadalmas ügyintézést meggyorsítani.
Az előadások sorát a kötelező e-Tanácsadói képzés és képzettség feltételeinek ismertetése zárta. A rövid ebédszünetet az előadók és a résztvevő címbirtokos szervezetek munkatársai közötti kötetlen ismeretcserés beszélgetés követte, amely során az IKSZT program pályázói tapasztalatai, a felmerült nehézségek lehetséges megoldási javaslatai kerültek terítékre.
A műhelynap sikeressége a közös gondolkodás kialakítása irányába tett első lépésként értékelhető, amely az egymástól való tanulás révén a további sikeres munka biztosítékát jelenti.
Forrás: VKSZI