Félmilliárdból újult meg Tiszanánán az iskola
Felújított és kibővített iskolai épületekben kezdődhetett el a tanítás Tiszanánán. Az oktatási intézmények fejlesztésére 455 millió forintot költöttek, ebből 431 millió volt a támogatás.
Az önerőt az uniós alap további 50 százalékban segítette.
Az átadóünnepségen a projektben résztvevő vállalkozások és helyi dolgozók emléklapot vehettek át, a nemzetiszínű szalagot Kakuk Béla, tanintézet volt főigazgatója vágta át. Tiszanána önkormányzata Tiszanánáért Emlékérmet kapott, díjat kapott Sándor Ferenc és a Tiszanánai naplemente Nyugdíjas Klub Egyesülete.Közszolgálatért címben részesült Juhász Gáborné, Vankó Lászlóné és Tolnai Jánosné.
*
Életminőség-javító fejlesztés kezdődött Kiskörén
Hatásfokjavító beruházás kezdődött a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt (TRV) vagyonkezelésben lévő Kiskörei Szennyvíztisztító Telepen. A munkaterület átadását követően már el is kezdődött a tisztítási intenzitást, illetve a kapacitásbővítést szolgáló beruházás, amely több mint 500 millió forintos uniós, illetve nemzeti forrásból valósul meg.
A tervek szerint a munkálatok jövő szeptemberében fejeződnek be. A projekt összköltsége egyébként mintegy 619 millió forint, amelyhez az Európai Unió és a magyar állam 511 millió forint támogatást nyújt, a fennmaradó összeget pedig a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt biztosítja.
A fejlesztés megvalósításával jelentősen csökken a környezeti szennyezés, ezáltal pedig érezhetően javul majd a térségben- így Kisköre mellett a Sarudon, Tiszanánán , Újlőrincfalván, valamint Poroszlón -élők életminősége, egészségesebb, tisztább, környezetet tudnak biztosítani a lakosság számára, s nem mellesleg a térség környezetvédelmi szempontú megítélése is kedvezőbb lesz.
*
Egymillióval támogatta a lakosság a mentőállomást
Több mint egymillió forint értékű műszer érkezett a hevesi mentőállomásra. A beszerzéshez szükséges pénzt az Országos Mentőszolgálat Alapítványa számára helyi és környékbeli vállalkozók, cégek, magánszemélyek adták össze. Az alapítvány a helyi mentők kérésének megfelelően végeztek el a kért eszközök megvételét.
Az alapítvány céltudatosan szólít meg egy-egy térséget a szükséges összeg összegyűjtése után a mentőállomás igényei szerint veszi meg a kért felszerelést.Így a hevesi mentőállomás vákumkészletekkel, motoros váladékszívókkal, speciális ollókkal, fejtámlákkal, vérnyomásmérőkkel, kötszerekkel gazdagodott.
Nagy András a hevesi mentőállomás vezetője elmondta: célirányosan olyan eszközöket kértek, amelyre szükség volt a három kocsis állomáson ahhoz, hogy a betegellátás technikailag is biztonságos legyen.A támogatóknak ezért külön is köszönetet mondanak.
*
Tárkányok színes találkozója
Immár kilencedik alkalommal rendezték meg a Tárkány nevet viselő települések találkozóját, a hét végi programsorozat házigazdája ezúttal Mezőtárkány volt. Az esemény keretében még pénteken népi és iparművészeti kiállítások nyíltak az általános iskolában, este a helyi ifjúsági kör verses műsorát láthatta a közönség. Szombaton Tóthné Szabó Anita polgármester megnyitója után kulturális fesztivál kezdődött az iskola udvarán a részt vevő települések csoportjainak fellépésével, majd délután lovas hintókkal vonultak a jelenlévők a sportpályára.Itt hagyományőrző lakodalmast is tartottak.
*
Kisköre várossá avatásának V. évfordulója
Kisköre várossá avatásának V. évfordulója alkalmából rendezett ünnepség sorozat 2010. augusztus 19-én gróf Széchenyi István szobrának leleplezésével kezdődött.A szobrot felavatta, Semjén Zsolt miniszterelnök helyettes, aki szavaiban méltatta Széchenyi munkásságát, elhivatottságát, magyar öntudatát. ""Az egyén boldogulása nélkül nincs nemzeti haladás"", idézte miniszterelnök helyettes úr Széchenyi szavait.
A szobor magán személy felajánlása, a szobrot Ferencz Károly esperes úr áldotta meg.Az ünnepség a város Főterén folytatódott, ahol Semjén Zsolt miniszterelnök helyettes úr mondott ünnepi beszédet, megemlítve, hogy a parlament elfogadta a kettős állampolgárságról szóló törvényt, kifejezve ezáltal azt az üzenetet, hogy a Magyarság egy és oszthatatlan egységet alkot, bárhol is éljenek fiai a Föld kerekén.Majd Szén József polgármester úr köszöntője következett, ahol beszámolt az elmúlt öt évről, s a jövőbeni tervekről, feladatokról. Hangsúlyozva, hogy ""akkor jutunk előbbre, ha képesek leszünk 1000 éves történelmünk egységes képviseletére, és nem egymás ellen próbáljuk kijátszani a küzdelmesen létrehozott értékeinket, hanem összefogunk!"".
Ezt követően kulturális műsorra került sor, melynek keretén belül gyönyörű népdalokat hallhattunk, a 25 éves Őszidő Klub asszonyaitól, majd az óvoda pedagógusok kórusa varázsolta el a közönséget, végül óvodás gyerekeink énekének, táncának tapsolhattak a vendégek.Vendégeink között köszönthettük testvér településeink delegációit, Namyslowból Krzysztof Kuchczynski polgármester urat és delegációját, Kepnóból, Zágonból Kis József polgármester úr vezette delegációt, Beregszászról érkezett küldöttséget Kromák András alpolgármester úr vezetésével.
Több országos és megyei vezetőt, a fegyveres erők vezetőit, vállalatok, intézmények vezetőit, képviselőit.Az esti program 20 órakor kezdődött a Tájház udvarán, ahol Dancs Annamari fergeteges műsora hozott lázba kicsit és nagyot egyaránt, majd Kállai Iván zenéjére ropták a táncos lábú vendégek.
*
A Pusztacsászi Kápolna Szentelés után keresztelőt is tartottak
A Pusztacsászi Kápolna felújításán dolgozó közmunkások,romák gyermekeit és unokáit keresztelték meg a felújított kápolnában, melyben egykor újszülöttek tucatjait tartották keresztvíz alá.
A 130 éves Pusztacsászi Kápolna mostanra romos, pusztult állapotba került. A hevesi katolikus egyház gondnoka Lányi József gondolt egyet, s -szó szerint is - minden követ megmozgatott annak érdekében, hogy 2007 óta helyi védelem alatt álló kápolna visszanyerje eredeti fényét. A helyi önkormányzat, az egyház és civilek összefogásával újult meg az épület, melyet a hét végén Nagy István plébános és Mándi Zoltán érseki helynök szentelt újra.
A Máriás lányok és a meghívott vendégek bevonulása után Csáki Zsigmond polgármester mondott köszönetet mindazoknak, akik e jó ügyet támogatták, majd a szentmise után megkeresztelték azoknak a munkásoknak a gyermekeit és unokáit, akik az elmúlt hónapokban a császi kápolna megújulásán dolgoztak. Gyimesiné Gömöri Ilona néprajzos-muzeológus pedig az egykor magánadományként épült kápolna történetét ismertette. A kápolnamentő Lányi József abbéli örömét fejezte ki, hogy a császiak érzik Isten házának fontosságát, s reméli, a jövőben óvják és becsülik majd azt.
Forrás: Tisza-Tarna-Rima Mente LEADER Akciócsoport