Újabb nyertes pályázat Sülysápon - megújul a Magdolna utca is!
Kihirdették a Települési önkormányzati belterületi közutak felújításának, korszerűsítésének támogatása (TEUT) pályázati eredményeit.
Sülysáp a Magdolna utca felújítására idén újra beadott pályázatán a 68 645 000 forintos tervezett összköltségű munkákhoz 20 millió forint támogatást nyert, így zöld utat kapott az igen leromlott állapotú út felújítása. Erre a szükséges közbeszerzési eljárás lefolytatása után valószínűleg jövő tavasszal kerülhet sor.
*
Megalakult a Tápiószecsői Polgárőr Egyesület
Tápiószecsőn 2009. július 24-én megalakult a Tápiószecsői Polgárőr Egyesület. Civil szervezetként célul tűzték ki, hogy a helyi körzeti megbízottal együttműködve, településük közbiztonságán javítsanak, segítséget nyújtsanak a falu rendezvényeink lebonyolításában.
27 tag alapította az egyesületet. Soraikba várnak minden polgárt, aki aktívan akar tenni azért, hogy lakóhelyük biztonságosabbá, élhetőbbé váljon. Kiemelten közhasznú szervezet, várják a lakosság mindennemű támogatását.
*
Az AGRÁREXPO és a Közép-európai Környezetvédelmi Technológiai Innovációs Szakkiállítás
Az agrár-vidék kiállítás és vásár szeptember 9. és 13. között 10-18 óráig került megrendezésre a BNV kísérőrendezvényeként, amelynek fő szervezője a Magyar LEADER Szövetség volt.
A rendezvényen az agrárágazat különböző szereplői közül sokan képviseltették magukat szervezőként, kiállítóként, vagy/és értékesítőként egyaránt. Jelen volt több TÉSZ, amelyek hazai élelmiszerekkel mutatkoztak be.
A vidéki képző- és iparművészek, alkotók többek között fafaragásokkal, festett tojásokkal, különböző népviseletekkel, használati eszközökkel érkeztek, a látogatók megtekinthették a készítés folyamatát, valamint a késztermék megvásárlására is lehetőség volt.
A falusi turizmus népszerűsítése érdekében a FATOSZ (Falusi Agroturizmus Országos Szövetsége) jelentős méretű és látványos standon mutatkozott be, több vidéki térségnek biztosítottak kiállítói teret.
Nagy sikere volt a hatalmas Gasztro-térnek, ahol különféle italok, ételek és édességek vagy éppen savanyúságok voltak megtalálhatók és fogyaszthatók, valamint a színpadi programok is itt zajlottak. Könnyűzenei valamint hagyományőrző népzenei és néptánc előadásokat láthattak a látogatók az 5 nap folyamán.
Az innovációs szakkiállítás szintén sok látogatót vonzott, a kiállítók nagy érdeklődésre tettek szert a rendezvény ideje alatt, akik főleg a megújuló energiaforrások felhasználása területén megjelenő újdonságokkal és saját találmányokkal érkeztek. A Magyarok Szövetsége standján közel 20 feltaláló és találmánya mutatkozott be. A megújuló energia területén energiafű, hőszivattyús rendszerek, napkollektorok, szélkerék, biogáz technológiai rendszerek stb. voltak láthatók. Emellett a hulladékhasznosítás, víztisztítás területéről is érkeztek kiállítók.
A szakkiállításon megjelent több érdekképviseleti szerv is, Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ), Vállalkozók Országos Szövetsége (VOSZ KMRSZ), Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK), Budapesti Agrárkamara.
A szakkiállításhoz szorosan kapcsolódott a Kelet – Közép - Európai Kis- és Középvállalkozások Szövetsége által rendezett Közép-Európai Innovációs Konferencia, ahol két nap alatt 4 témában (Kormányzati intézkedések az energiahatékonyság és megújuló energiaforrások területén, Megújuló energiafajták, Együttműködési lehetőségek, Az innováció nemzetköziesedése) voltak előadások mind kormányzati-, mind a piaci szféra előadóinak részvételével.
Az AGRÁREXPO hivatalos megnyitóján részt vett többek között Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, Szabadi János, a Magyar LEADER Szövetség elnöke, Mészáros István alelnök, valamint a szövetséggel együttműködő több szervezet képviselője. A résztvevők ünnepélyes keretek között átadták az első COOP-LEADER közös mintaboltot.
Andrási Zsolt, a Strázsa-Felső Tápió Nonprofit Kft. munkatársa
*
Két éves az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program
A konferenciát 11.00 órakor Gőgös Zoltán, FVM államtitkára nyitotta meg, kiemelte a helyi akciócsoportokra idáig és a jövőben háruló feladatokat, azok fontosságát.
Pásztohy András a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat főtitkára az MNVH eddigi eredményeiről, sikereiről beszélt, hangsúlyozva a szervezet jelentőségét.
Előadást tartott az Európai Vidékfejlesztési Hálózat (ENRD) tájékoztatási központ vezetője.
Az ÚMVP eddigi eredményeiről, a III. tengely intézkedéseinek jelenlegi állásáról, valamint a IV. tengely soron következő feladatairól dr. Forgács Barnabás, az FVM szakállamtitkára tartott előadást.
Bemutató előadást tartott 3 támogatási határozattal rendelkező projektgazda a III. tengelyben benyújtott pályázatuk tartalmáról, a délelőtti program zárásaként pedig több projektgazda vehette át a támogatási összegről szóló jelképes csekket Gőgös Zoltántól a sajtó jelenlétében.
A 14.00 órától folytatódó program keretében az MVH és az FVM munkatársai tartottak tájékoztatót a IV-es tengellyel kapcsolatos delegálási feladatok feltételeiről a megjelent HACS-ok képviselőinek. A felszólalók többsége a biztonsági-tűzjelző illetve beléptető rendszerek, valamint a személyi feltételek kapcsán tették fel kérdéseiket.
Andrási Zsolt, a Strázsa-Felső Tápió Nonprofit Kft. munkatársa
*
Akkreditáció előtt a Környezetvédelmi Technológiai Innovációs Klaszter
Egyedülálló gazdaságfejlesztési kezdeményezésként indult, a klaszter megalakulásától számított 1 éves szakmai munkának köszönhetően az akkreditációs folyamat indítására készül a Környezetvédelmi Technológiai Innovációs Klaszter.
A Vállalkozók Közép-magyarországi Regionális Szövetsége, mint a Környezetvédelmi Technológiai Innovációs Klaszter menedzsment szervezete a Közép-magyarországi Régióban környezetvédelmi technológiák fejlesztésével, elterjesztésével, kutatás-fejlesztéssel foglalkozó mikro-, kis- és középvállalkozásokat, továbbá K+F műhelyek, kutatóintézetek képviselőit keresi meg a Közép-magyarországi Régióban annak érdekében, hogy a megújuló energiaforrások hasznosítását, környezetvédelmi technológiai innovációk magyarországi elterjedését elősegítsék.
A Közép-magyarországi Környezetvédelmi Technológiai Innovációs Klaszter létrehozását a Vállalkozók Közép-magyarországi Regionális Szövetsége mint klaszter menedzsment szervezet és a Monori Helyi Vidékfejlesztési Iroda irodavezetője kezdeményezte felismerve azokat az előnyöket, amelyet a hálózatos iparági együttműködés jelenthet a környezetvédelmi iparágban tevékenykedő vállalkozások számára.
A környezettechnika és környezetvédelmi iparág magyar szempontból legfontosabb területei közé tartozik a megújuló energiák termelése, az energia-, nyers- és alapanyag-hatékonyság javítása, a hulladékgazdaság, valamint a vízgazdálkodás.
A klaszter célja, hogy a környezeti technológiai iparban Magyarországon 2030-ig több ezer új munkahely jöjjön létre, ezen belül a megújuló energia termelésében foglalkoztatottak száma minél nagyobb arányt érjen el.
A környezeti ipar látványos forgalombővülésében kiemelkedő szerepet tölt be a szél, a nap, a víz és a bioenergia, egyszóval a megújuló energiaforrások termelésének támogatása, amelyet várhatóan a magyar kormányzat is egyre inkább támogatni fog. A klaszter tevékenységének célja, hogy a környezetvédelmi technika a magyar ipari növekedés elsőszámú hordozója legyen.
További információkért érdeklődni lehet:
Birkás-Nagy Balázs
Monori Helyi Vidékfejlesztési Iroda irodavezető
projektmenedzser
Vállalkozók Közép-magyarországi Regionális Szövetsége
2220 Vecsés,Fő út 159.
Tel/Fax: 06 29 551030
Mobil: 06 30 6219872
e-mail: [email protected]
Forrás: Strázsa-Felső Tápió Vidékfejlesztési Nonprofit Kft., sulysap.hu, tapioszecso.hu