A megbízotti jogviszony időtartama:
Határozott idejű, 2013. április 1-jétől 2013. december 31-ig tartó megbízási jogviszony.
Feladatvégzés jellege:
Megbízási jogviszony, legalább heti 40 órában történő célirányos feladatellátással. A megbízott a megbízás keretein belül vállalt referensi feladatvégzésen felüli munkát kizárólag az MNVH főtitkárának jóváhagyásával végezhet.
A pályázat keretében a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (a továbbiakban: MNVH) a megyei referensi feladatot ellátó személlyel együtt annak munkáját támogató, szakmai segítő szervezetekből álló együttműködési partnerséget is keres. A pályázat részeként a partnerek aláírásával ellátott együttműködési megállapodás, illetve konzorciumi megállapodás benyújtása szükséges.
A feladatvégzés helye:
A partnerség által biztosítandó erőforrások: az adott megyében elhelyezkedő, jól megközelíthető, nyilvános iroda, amely MNVH információs pontként működik. A partnerség vállalja ennek fenntartását, berendezését, a munkavégzéshez szükséges eszközök biztosítását, a kötelező arculati kellékekkel való ellátását.
Az MNVH referensi hálózatának alapvető céljai:
Az MNVH tevékenységének területi szintű kiterjesztése és elmélyítése, a közvetlen hálózatépítés hatékonyságának növelése, az MNVH 2012-2013. évi Cselekvési Tervének operatív támogatása. Ezen belül:
• a Nemzeti Vidékstratégiában foglalt feladatokhoz kapcsolódó szakmai eszmecserék, képzések, helyi tervezési fórumok és fejlesztési műhelyviták lebonyolítása,
• a Vidékfejlesztési Minisztérium kiemelt vidékfejlesztési programjainak támogatása, szakmai-tudományos alapú figyelemmel kísérése,
• részvétel az Európai Vidékfejlesztési Hálózat munkájában,
• a 2014-2020 közötti európai uniós tervezési-programozási időszak várható agrár-vidékfejlesztési kihívásaira adható hazai/térségi válaszok megfogalmazása,
• a magyar vidékről alkotott pozitív megítélés erősítése,
• általában az MNVH Elnöksége küldetésnyilatkozatában megfogalmazott célok támogatása.
A központi feladatterv megvalósulását, valamint az MNVH megyei referens tevékenységét az MNVH főtitkár igazgatja, ellenőrzi, illetve számol be róla az MNVH elnöksége felé.
A feladat ellátása, illetve a megbízással járó lényeges feladatok:
1. Az MNVH tevékenységének bemutatása, nyilvánosságának elősegítése a megye szakmai közvéleménye számára (havi egy alkalommal bemutató előadás szakmai rendezvényeken, megyei sajtókapcsolatok ápolása, tudósítások megjelenésének segítése, stb.).
2. Hálózati tagokkal való kapcsolattartás, együttműködés-építés (adatbázis létrehozása/karbantartása, regisztrációs folyamat ismertetése, segítése, közvetlen információnyújtás az MNVH programjairól. A tevékenységükben a vidékfejlesztéshez kiemelten kapcsolódó önkormányzatok, civil- és nonprofit szervezetek, intézmények és vállalkozások megismerése, kapcsolatfelvétel és konkrét együttműködések generálása a szervezetek között).
3. A vidékfejlesztési projektötletek megvalósulásának folyamat-támogatása (az előzetes nyilvántartásba vétel segítése, adminisztratív és szakmai támogatás a szerződéskötés folyamatától a beszámolókig, a projektek eredményeinek számbavétele, kötelező nyilvánossági elemek betartásának segítő felügyelete).
4. Vidékfejlesztési tervezés megyei szintű támogatása, térségi párbeszéd-fórumok megszervezése, közreműködés tervezői munkacsoportok munkájában, beszámoló az eredményekről, a kapcsolt információs felületek gondozása, részvétel a 2014-20-as tervezéssel kapcsolatos szakmai eseményeken, a tervezési folyamatot segítő javaslatok megfogalmazása. Az országos tervezés társadalmasításához kapcsolódó megyei szintű események szervezése.
5. Az MNVH hálózati programjainak megyei szintű továbbépítése, hálózatosítása (pl. Nagyapám háza, tanulókertek, konyhakertek program, élő best-practice hálózat, stb.). Ennek keretében az érintettek tájékoztatása, bekapcsolódásuk segítése, eredményeik publikálása a nyilvános felületeken.
6. Az MNVH Tanácsa megyei tagjaival való intenzív kapcsolattartás, az MNVH programjaiba történő bekapcsolódásuk segítése. A tanács tagjainak régiós szinten történő rendszeres (2-3 havonta történő) összehívása (3 megyei referens kooperációjával) amely biztosíthatja a tanácstagok munkájának szervesülését (megvitatnak, javasolnak, véleményt formálnak).
7. Részvétel a referensek számára meghirdetett és ajánlott képzéseken, országos szakmai rendezvényeken, tapasztalatcseréken.
8. Hálózati információs rendszer kezelése, adatbázisok feltöltése, hírszolgáltatás, stb.
Megbízási díj:
A megbízási díj összege havi bruttó 400.000.- Ft + a mindenkor hatályos jogszabály szerinti járulékok, adók. Vállalkozási szerződés esetén 400.000,- Ft + ÁFA.
Pályázati feltételek:
Vidékfejlesztéshez, térségfejlesztéshez kapcsolódó gyakorlati szakmai tapasztalat megléte, igazolása az alábbiak szerint:
1. Felsőfokú végzettség
2. Minimum 3 éves vidékfejlesztési szakmai tapasztalat
3. Megyei szintű, a hálózatosodás terveit tartalmazó éves munkaprogram elkészítése, kiemelve benne az adott megye megyei önkormányzata és a referens közötti együttműködés részleteit
4. Partnerségi együttműködési megállapodás, vagy partnerséget bizonyító, cégszerűen aláírt támogatói szándéknyilatkozat:
- az adott megye területén működő, legalább egy Leader Helyi Akciócsoporttal (HACS),
- az adott megye területén működő, legalább egy önkormányzattal,
- az adott megye területén székhellyel rendelkező és működő, legalább három, a vidékfejlesztéshez kötődő tevékenységet végző civil szervezettel.
5. Pályázati anyag elkészítése a megye vidékfejlesztési folyamatairól és vidékfejlesztési szereplőinek tevékenységéről
6. „B” kategóriás jogosítvány
7. Adott megyében levő állandó lakóhely
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
1) Idegen nyelv - nyelvvizsgával igazolt - ismerete
2) Az MNVH Tanácsa adott megyebeli tagjának/tagjainak ajánlása
3) Az elvárt minimum feltételek mellett további partnerségi együttműködések igazolása (pl. MVH, Agrárkamara, RFÜ, Széchenyi Programiroda, IKSZT-t működtető szervezetek, fejlesztő szervezetek, megyei civil centrumok, nemzeti parkok, TDM szervezetek, vállalkozások, egyetemek, főiskolák)
4) Az éves munkaprogram műhelytalálkozó keretein belül történő kidolgozása, az erről készült műhelydokumentáció benyújtása.
Elvárt kompetenciák:
Jó kommunikációs készség, szervezőkészség, informatikai jártasság (minimum word, excel, Internet), kooperativitás, szervezetfejlesztési, közösségfejlesztési, partnerség építési készség.
Előnyt jelentő kompetenciák:
Vidékfejlesztési szereplők számára szóló pályázati konstrukciók ismerete.
A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
1. Kötelezően benyújtandó dokumentumok, igazolások
• Pályázó aláírásával ellátott pályázati adatlap
• Szakmai önéletrajz
• Legmagasabb iskolai végzettséget igazoló okirat másolata
• Szakmai pályázat, amely áll:
1) az adott megye vidékfejlesztési folyamatairól és vidékfejlesztési szereplőinek rövid bemutatásából, maximum 5000 karakterben
2) megyei szintű, a hálózatosodás terveit tartalmazó éves munkaprogramból, kiemelve benne az adott megye megyei önkormányzata és a referens közötti együttműködés részleteit maximum 5000 karakterben
• 5 db partnerségi együttműködési megállapodás a referensi programot segítő, adott megyében lévő szervezetekkel
• „B” kategóriás jogosítvány másolata
• A megyében lévő állandó lakhely igazolására szolgáló iratok másolata (személyi azonosító igazolvány, lakcímkártya)
• Az irodahasználat helyszínéről és az iroda üzemszerű működési feltételeinek biztosításáról szóló előzetes partnerségi szándéknyilatkozat
2. Az elbírálásnál előnyt jelentő dokumentumok, igazolások
• Idegen nyelv ismeretét igazoló bizonyítvány másolata
• Az MNVH Tanácsa adott megyebeli tagjának/tagjainak ajánlását igazoló, aláírással ellátott dokumentum
• A partnerségi együttműködést igazoló további aláírt támogatói szándéknyilatkozat
• Az éves munkaprogram összeállítását bizonyító műhelytalálkozó írásos emlékeztetője, (jegyzőkönyve), jelenléti íve
A munkakör betölthetőségének időpontja:
A munkakör legkorábban 2013. április 1. napjától tölthető be.
A pályázat benyújtásának határideje:
2013. március 22. 23:59 óra.
A pályázat benyújtásának módja:
A pályázat benyújtása az e célból működtetett elektronikus felületen található űrlap magyar nyelven történő kitöltésével lehetséges, amely ide kattintva érhető el.
Az elektronikus űrlapot jelen felhívásban megfelelően hiánytalanul kitöltve, a kérdésekre választ adva, majd az űrlap véglegesítésével lehet benyújtani.
A véglegesített elektronikus űrlapot - a kötelező mellékletekkel, dokumentumokkal, nyilatkozatokkal, iratokkal, igazolásokkal együtt - kinyomtatva, aláírással ellátva, tértivevényes, elsőbbségi postai úton, 1 eredeti példányban is meg kell küldeni a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) postacímére (1223 Budapest, Park utca 2.), legkésőbb a véglegesítést követő egy munkanapon belül. A borítékon fel kell tüntetni az elektronikus űrlap véglegesítése során kapott azonosítószámot.
A határidőn belül benyújtott pályázat beérkezésének pontos időpontjáról (nap, óra, perc, másodperc) a pályázó azonnali jelzést kap az elektronikus felületen keresztül.
A pályázatok elbírálása:
Az MNVH referensi feladatok ellátására a megyében egy fő kerül kiválasztásra
A pályázatokról pályázati Bíráló Bizottság dönt.
A pályázati Bíráló Bizottság elnöke: V. Németh Zsolt, vidékfejlesztésért felelős államtitkár
tagjai: Dr. Csatári Bálint, az MNVH elnökségi tagja
Kovács István, az MNVH elnökségének tagja
Szabó Gellért, az MNVH elnökségének tagja
A pályázatok elbírálásának határideje:
2013. március 26.
A pályázatok elbírálásának eredményéről a pályázó a döntést követő 5 napon belül írásbeli értesítést kap.
A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:
www.mnvh.eu , 2013. március 7. napjától.
A munkával kapcsolatos további információt a www.nakvi.hu honlapon szerezhet.
Forrás: NAKVI