Nagy Dénes, az MNVH Tanács-tagjának alkotói tevékenységét a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével honorálták. A Budapesten született szakember 1975-ben kitüntetéses matematikusi oklevelet, majd 1982-ben bölcsész oklevelet szerzett az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen. Tanított hazánk mellett a tengerentúlon Ausztráliában és Japánban is, Magyarországon ő kezdeményezte a tudomány- és technikatörténet oktatás elindítását. Publikációi, tanulmányai mellett hazai és nemzetközi szinten is elismert kongresszusok szervezésében vett részt. Jelenleg társ-elnöke a Veszprémi Akadémiai Bizottság Népi Építészeti Munkabizottságának és a Népi Építészeti Társaságnak, egyik elindítója az MNVH által támogatott „Nagyapám háza” mester-inas képzésnek.
Rézműves Melindát, az MNVH Tanácsának tagját Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel tüntették ki. 1995-ben néprajzkutatóként végzett az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen, jelenleg a Pécsi Tudományegyetem doktori képzésén vesz részt kulturális antropológia – néprajz szakon. Életét a roma kultúra feltárásának, bemutatásának szentelte. 2001-ben vásárolt meg az egyetemi ösztöndíjából szülőfalujában, Hodászon egy kis szoba-konyhás épületet, amelyből hazánk és Európa első roma tájházát alakította ki. Mintegy két évtizeden keresztül a Fővárosi Önkormányzat Cigány Ház oktatásszervezőjeként, néprajzkutatójaként, majd igazgatóhelyetteseként dolgozott, jelenleg a NAKVI Esélyegyenlőségi Programirodájának munkatársa vezető tanácsadókén.
Aranykoszorús Gazdaasszony-Díjat kapott Horváthné Révész Ágnes Colette, a mezőgazdasági szakképzés, különös tekintettel a gazda- és a mezőgazdasági gazdaasszony-képzés területén végzett közel két évtizedes kiemelkedő tevékenysége elismeréseként. 1986-1991 között a gödöllői Agrártudományi Egyetemen tanszéki mérnökként dolgozott, a NAKVI legelső jogelődjének, az Agrárszakoktatási Intézetnek (ASZI) az 1994-es kezdetektől munkatársa, és azóta is az intézetnél dolgozik. A hazai magyarországi gazda- és gazdaasszony-képzés újraindításában játszott kiemelkedő szerepe mellett az intézet első farmgyakornoki programját, a Szakma Kiváló Tanulója Versenyek Országos Döntőit szervezte.
Kárpáti László, a NAKVI nyugalmazott vidékfejlesztési és szaktanácsadási igazgatóhelyettese - miniszteri dicséretben részesült. A keszthelyi Agrártudományi Egyetemen 1972-ben agrármérnökként, két évvel később pedig a budapesti Számítástechnikai Oktató Központban számítógép-programozóként végzett szakember 1976-ban doktorált. 1980-tól 1992-ig a Georgikon kar számítóközpontjának vezetőjeként, majd a Szaktanácsadási, Továbbképzési és Informatikai Központ igazgatójaként foglalkozik az informatika és a mezőgazdaság kapcsolódó területeivel, mezőgazdasági szaktanácsadással, vidékfejlesztéssel. 2009-ben csatlakozott a NAKVI jogelődjéhez, az FVM Vidékfejlesztési, Képzési és Szaktanácsadási Intézethez. Többek között alapító tagja a Magyar TELEHÁZ Szövetségnek.
Forrás: NAKVI