A harmadik paragrafusban változott a csoport tagjainak definiálása. A jogalkotó kivette a hivatkozást a Közös Agrárpolitikára és a hegyközségekre vonatkozó törvényekre, helyette a 17/2007-es birtokfejlesztési hitelről szóló törvény és a 127/2009-es szőlészeti és borászati nyilvántartásba vételről szóló törvények adatbázisait tekinti irányadónak.
A rendelet eddig a Termelői Csoport minősítést bizonyos képességek meglétéhez kötötte, a változtatás után a szabályozás viszont kifejezetten előírja, hogy a csoportnak ezekkel a képességekkel élniük is kell. Ilyen feladat például a termelés megfelelő igényekhez igazítása, a tárolás megszervezése, szaktanácsadás biztosítása.
Az új rendelet tovább elaborálja a csoport érdekeltségi rendszerének alapelveit kidolgozó módszert, most már nem csak az eredményt, hanem a felhalmozott vagyont is rögzített szabályok szerint kell felosztani, méghozzá a beszállított termék értékének arányában.
A rendelet tisztázza: TCS választott tisztségviselője csak TCS tag lehet.
A kft. formájában működő TCS-k tagjainak jogosultságai között üzletrészhányadon kívüli különbségtétel már nem lehet.
A csoport elismerési eljárásrendjében számottevő, változás, hogy tizenegy helyett csupán egyetlen példányban elegendő benyújtani az elismerés iránti kérelmet, de kötelező ezt megtenni elektronikusan is, továbbá az elismeréseket elbíráló bizottságok számára a rendelet egy maximum összesen 44 munkanapos határidőt szab.
A létesítő okirat másolatát hitelesíttetni kell a közjegyzővel.
A rendelet kinyilvánítja, hogy a vezető tisztségviselő, valamint az adminisztratív, illetve operatív vezetést végző személy - az elismerés időtartama alatt - nem lehet tulajdonosa, foglalkoztatottja, alkalmazottja a termelői csoport beszállítójának, feldolgozást végző üzemének vagy vásárlójának.
A taglétszámbővülés néhány gyakorlati nehézségén enyhítenek azzal a jogalkotók, hogy be lehet léptetni családtagokat és azok gazdasági társaságait, ha ez nem jár volumennövekedéssel úgy, hogy ez nem minősül a taglétszám bővülésének.