A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. minél több felületen igyekszik megismertetni a társaság tevékenységeit a legszélesebb nyilvánossággal, hogy új, innovatív módon szólítsuk meg akár a fiatalabb generációkat is. Szeretnénk közelebb hozni a természetvédelem, a fenntarthatóság, a vidékfejlesztés és az agrárszakképzés témáit a mindennapokhoz, ennek érdekében egy podcast-sorozatot indítottunk Herman hangja címmel. Célunk, hogy mindenki számára könnyen elérhetővé tegyük a tartalmainkat, akár úton vagy otthon hallgatnád őket.
Hiszünk abban, hogy a szemléletformálásnak sokféle útja van — a podcast pedig lehetőséget ad arra, hogy hiteles szakértőkkel, izgalmas beszélgetéseken keresztül mutassuk be közös értékeinket, inspiráljunk, és a természetvédelmi gondolkodás módszereinek elsajátítására ösztönözzünk.
#1 A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. – állandóság, újdonságok, tervek
Az első részben Füredi Kornél ügyvezetője beszél a társaság fejlődési mérföldköveiről, és arról, hogyan tudják támogatni a szaktárca stratégiai céljait. Szó esik a különböző szakterületekről, a kezelt pályázatokról és azok lebonyolításának folyamatáról. A beszélgetés kitér arra is, hogy a vidékfejlesztést milyen egyéb eszközökkel lehet elősegíteni a pályázatokon túl, valamint hogy milyen szerepet játszanak a társadalmi szemlélet formálásában. Végül a közeljövő terveiről és a szervezet jövőbeli irányairól is szó esik.
Hallgasd meg Spotify-on vagy YouTube-on!
#2 Kiemelt kisemlős védelmi tevékenységek: ürge, földikutya
A második epizódban dr. Váczi Olivér és dr. Németh Attila segítségével mélyebben megismerjük az ürgék és földikutyák különleges világát. A beszélgetés során szó esik arról, miért számítanak ezek a fokozottan védett fajok fontosnak a magyar ökoszisztémában, milyen veszélyek fenyegetik őket, és hogyan zajlik védelmük a gyakorlatban. A szakemberek beavatnak minket abba is, mit jelent a biodiverzitás monitorozása a gyepterületeken, és hogyan tudják megállapítani ezeknek a területeknek az állapotát. Kiderül, miért kulcsfontosságú az áprilisi időszak az ürgék szempontjából.